Liittohallitus

TULLIVIRKAMIESLIITON LIITTOHALLITUS JA TOIMIHENKILÖT 2018-2021

Puheenjohtaja

Jari Nieminen gsm 040 332 6739 jariolavi.nieminen@gmail.com 

Varapuheenjohtaja  

Katja Mikkola gsm 040 332 4413 katja.mikkola@tulli.fi


Sihteeri ja jäsenrekisterimuutokset (osoitetiedot päivittyvät automaattisesti, ilmoita muista muutoksista oman yhdistyksesi jäsenrekisterivastaavalle)
Liisa Kangassalo gsm 040 332 2101  liisa.kangassalo@tulli.fi

Taloudenhoitaja
Esa Annala gsm 044 294 4970 esa.annala@elisanet.fi

Lomapaikkavastaava
Leena Lehto gsm 050 548 4078 tvml.lomapaikat@gmail.com Iso-Roobertinkadun huoneiston huolto: Eva-Stina Jaatinen eva-stina.jaatinen@tulli.fi

Tiedotus

Jari Nieminen gsm 040 332 6739 jariolavi.nieminen@gmail.com 

(ja sihteeri)

Työttömyyskassa-asiamies

Esa Annala gsm 044 294 4970 esa.annala@elisanet.fi

Liittohallituksen varsinaiset jäsenet  ja varajäsenet

  

Varsinainen jäsen

yhteystiedot

Varajäsen

yhteystiedot

Rainer Lindholm

Helsingin Tullivirkamies-yhdistys ry

p. 0295 527 004

rainer.lindholm@tulli.fi

Anssi Tolonen

Hgin Tullivirkamiesyh.

p. 0295 5200 (vaihde)

anssi.tolonen@tulli.fi

Outi Hyytinen

Helsingin Tullivirkamies-yhdistys ry

gsm 040 332 8449

outi.hyytinen@tulli.fi

Sirpa Hietaranta

Hgin Tullivirkamies-yhdistys ry

gsm 040 332 6599

 sirpa.hietaranta@tulli.fi 

Henri Puranen

PohjanTullivirkamiehet ry

p. 0295 5200 (vaihde)

henri.puranen@tulli.fi

Mari Lummukka

Tullitarkastajayhdistys ry

p. 0295 5200 (vaihde)

 mari.lummukka@tulli.fi

Pekka Kolehmainen

Tullitarkastajayhdistys ry

040 332 7611

pekka.kolehmainen@tulli.fi

Petri Oikarinen

Tullitarkastajayhdistys ry

gsm 040 332 7413

petri.oikarinen@tulli.fi

Tiina Kaivolahti

Pohjanmaan Tulli-virkamiehet ry

gsm 040 332 4677

tiina.kaivolahti@tulli.fi

 Pasi Streng

 Lahden Seudun tvm ry

 p. 0295 5200 (vaihde)

 pasi.streng@tulli.fi

Katja Mikkola

Sisä-Suomen Tulli-virkamiesyhdistys ry

gsm 040 332 4413

katja.mikkola@tulli.fi

Toni Haapakoski

Sisä-Suomen Tulli-virkamiesyhdistys

p. 0295 5200 (vaihde)

toni.haapakoski@tulli.fi

Anita Vilkki

Itä-Suomen Tulli-virkamiesyhdistys ry

p. 0295 527 012

anita.vilkki@tulli.fi

Kirsi Heikkinen

Itä-Suomen Tulli-virkamiesyhdistys ry

gsm 040 332 5212 

kirsi.heikkinen@tulli.fi

 

 

Sanna Ahtiainen

Lounais-Suomen Tullivirkamiesyhdistys ry

gsm 040 332 8336

sanna.ahtiainen@tulli.fi

                                                                                

Laajennettuun hallituksen kokoonpanoon kuuluvat myös

Arto Leivo, Lapin Tullivirkamiehet ry

Pasi Streng, Lahden Seudun Tullivirkamiehet ry


Lomavastaava: Tiina Kaivolahti gsm 040 332 4677 tiina.kaivolahti@tulli.fi

Koulutusyhdyshenkilö: Tiina Kaivolahti gsm 040 332 4677 tiina.kaivolahti@tulli.fi

Kansainvälisten asioiden hoitaja: Rainer Lindholm, varalla Pekka Kolehmainen


Nettisivujen päivitys
Liisa Kangassalo gsm 040 332 2101, Outi Hyytinen gsm 040 332 8449, Leena Lehto gsm 050 548 4078 (lomapaikkojen varauskalenterit),

Työvaliokunta A: Jari Nieminen, Katja Mikkola ja Liisa Kangassalo

Työvaliokunta B: Jari Nieminen, Katja Mikkola, Esa Annala ja Liisa Kangassalo

Lakkopäällikkö: Katja Mikkola

Tasa-arvovastaava: Rainer Lindholm

Rukan, Ylläksen, Iso Roobertinkadun ja Tallinnan varaukset
tvml.lomapaikat@gmail

Toiminnantarkastajat 2019: Johanna Riikonen ja Eva-Stina Jaatinen

Varatoiminnantarkastajat 2019: Pekka Tanhua ja Tarja Kuusiniemi

Työsuojelun keskustoimikunta: liiton edustaja kutsutaan tarvittaessa

Palkkatyöryhmä: Jari Nieminen ja Jukka Kuosma (Tullin Akavalainen yhdistys)

Palkkatiimi: Katja Mikkola ja Reino Kaario (Tullin Akavalainen yhdistys)

Tullin neuvottelukunta: liittojen yhteinen edustus Tulliliitolla

Koulutuksen johtoryhmä: liittojen yhteinen edustus Tulliliitolla

Liiton oma palkkatyöryhmä PALKE: Jari Nieminen, Katja Mikkola ja Anita Vilkki

Tullin tasa-arvo- ja yhdenvertaisuustyöryhmä: Rainer Lindholm ja Anne Oikarinen

Spake-työryhmä: Anita Vilkki, varalla Sanna Ahtiainen

Suomenlinnan tilahanke: Rainer Lindholm

Etälamauttimen käyttöönotto ja pilotointi: Rainer Lindholm

Virkavaatetyöryhmä: Petri Oikarinen, varalla Mari Kirsi

                           

Muut edustukset

Valtiovarainministeriön (VM) YT: Jari Nieminen (varalla Kari Lehtinen)

JUKOn turvallisuusjaosto: Jari Nieminen (AVAn edustajana), varalla Rainer Lindholm

JUKOn valtioneuvottelukunta: Jari Nieminen varajäsen (AVAn edustajana)

JUKOn keskuslakkotoimikunta: Jari Nieminen (AVAn edustajana)

JUKOn maakunnan neuvottelukunta: Jari Nieminen (AVAn edustajana)

VAKAVAn hallitus: Jari Nieminen varajäsen (AVAn edustajana)

VAKAVAn valtion ryhmä: Jari Nieminen varajäsen (AVAn edustajana)

VAKAVAn tiedotusryhmä: ei edustajaa

AVAn hallitus: Puheenjohtaja Jari Nieminen, Outi Hyytinen hallituksen jäsen, varalla Katja Mikkola